karpacz

Karpacz

Karpacz - idealna miejscowość dla wczasowiczówKarpacz to piękna górska miejscowość turystyczna, leżąca u stóp najwyższego szczytu Karkonoszy - Śnieżki 1602 m n.p.m.. W ciągu roku miasto ściąga szerokie grono osób, uwielbiających aktywnie spędzać czas, szusowanie na snowboardzie lub nartach oraz wyprawy górskie. Okolica cieszy oko wspaniałymi pejzażami. Rejon ten oferuje Nam dużo niepowtarzalnych tras obfitujących w szereg atrakcji. Różnorodność ścieżek i dróg w Karkonoszach sprawia, że każdy urlopowicz odnajdzie tu coś dla siebie. Schroniska górskie położone na paśmie tras wycieczkowych takie jak: Strzecha Akademicka, Dom Śląski czy Samotnia mile ugoszczą turystów ciepłym napojem, odpoczynkiem czy pozwolą na przerwę w wyprawie.


Odwiedzając Karpacz koniecznie to zobaczKarpacz to nie tylko okolica przyciągająca urlopowiczów swoimi malowniczymi widokami, to również miasto, które może się poszczycić wspaniałymi zabytkami, takimi jak np: Świątynia Wang która została przeniesiona  w 1842 r.  z miasteczka Vang w Norwegii. Poszukujący wrażeń oraz osoby chętne wypróbowania znanych aktywności zimowych, na pewno tu znajdą miejsca do jazdy na nartach, czy snowboardzie, lub do narciarstwa biegowego. Dużym uznaniem cieszy się kolejna możliwość zimowej aktywności - skitury. Miejscowość ta latem zaprasza do wyjścia w góry po różnorodnych trasach turystycznych. Tor saneczkowy Kolorowa, który jest czynny przez cały rok, przyciąga liczne grono turystów zimą i latem. Trochę młodsi urlopowicze również odnajdą coś dla siebie - Muzeum Techniki i Budowli Klocków Lego, Muzeum Zabawek, czy Świat Kolejek to najczęściej odwiedzane atrakcje dla dzieci i dorosłych. W bliskiej okolicy znajdziesz również baseny i aquaparki i hotele oraz pensjonaty, które oferują różnorodne zabiegi SPA.


Noclegi pod ŚnieżkąRezerwując nocleg w Karpaczu, nie tylko nacieszysz się przepięknym krajobrazem, ale dodatkowo poczujesz się, jak u siebie w domu. Miasteczko to urzeknie turystów swoją gościnnością. Oferta noclegowa w tym mieście jest tak rozmaita, że każdy z was jak najbardziej odnajdzie coś dla całej rodziny. Odnajdziesz tutaj możliwość zakwaterowania w hotelach, rodzinnych pensjonatach, apartamentach czy domach wczasowych.

Czy warto wybrać się do Karpacza?
Karpacz to renomowana miejscowość turystyczna, mieszcząca się u stóp Śnieżki (1603 m n.p.m.) - najwyższego szczytu łańcucha górskiego - Sudetów. Szlaki wycieczkowe, bogata baza rekreacyjno - sportowa, mnóstwo atrakcji dla rodziny z dzieckiem… to tylko poniektóre z możliwości, które czekają na urlopowiczów. Miasto Karpacz to jest znakomite miejsce na aktywny wypoczynek w Sudetach
Dlaczego wypoczynek z dziećmi w miejscowości Karpacz to odpowiedni pomysł?
Miasto Karpacz to świetne miejsce na wypoczynek dla całych rodzin z dzieckiem! Dla młodych gości czeka szereg niezapomnianych możliwości: wystawy Karkonoskich Tajemnic, Muzeum Zabawek, Park Bajek. Nietrudne trasy górskie dadzą radę przejść nawet maluchy, z małym wsparciem opiekuna.  Parki linowe czy tory saneczkowe będą gwarantem fantastycznych emocji dla wszystkich dzieci.
Jaki szlak pieszy wybrać na wycieczkę z dziećmi?
Polecamy łatwe drogi turystyczne z Karpacza w Karkonosze - jedno z najpiękniejszych pasm górskich w Sudetach Zachodnich. Na wycieczkę z wózkiem dla dziecka doskonale zda egzamin trasa z samego Karpacza do Górskiego Schroniska Nad Łomniczką (czerwony szlak górski). Znakomitym planem na rodzinną wyprawę jest trasa spod Świątyni Wang do urzekająco umiejscowionego Schroniska Samotnia (niebieski szlak górski).
Co zorganizować z dzieckiem w mieście Karpacz podczas deszczu?
Gdy warunki pogodowe nie sprzyjają górskim spacerom opłaca się odwiedzić  Muzeum Sportu i Turystyki, Miejskie Muzeum Zabawek czy Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu. Dla rodzin wolących rekreacyjne spędzanie urlopu, rekomendujemy całoroczne lodowisko czy też Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewskim w samym Karpaczu.
©  Leśniczówka Pod Śnieżką