Bukowiec to wieś z piękną historią, położona u podnóży Karkonoszy, w otulinie Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Przepiękne bukowe lasy dają przyjemny chłód latem oraz prawdziwą salwę kolorów jesienią. Nasz dom położony jest na zboczu góry Brzeźnik (555 m n.p.m), otoczony lasem, oddalony od innych zabudowań. Jadąc do nas możesz mieć wrażenie, że zbłądziłeś, że dalej jest już tylko las. Jednak nie. Jesteśmy My i czekamy na Ciebie.
Leśniczówka daje schronienie od zgiełku turystycznej okolicy, a jednocześnie wszystkie atrakcje są na wyciągnięcie ręki. Zaledwie 600m duktu leśnego dzieli nas od drogi, którą dojedziesz we wszystkie ciekawe miejsca. Z chęcią polecimy Ci wiele wartych zobaczenia miejsc, zarówno tych bardziej, jak i tych mniej znanych. W niektórych z nich, na hasło Leśniczówka pod Śnieżką otrzymasz specjalny rabat.
jest to letni tor saneczkowy, który dostarczy niesamowitych wrażeń. Odpowiedni dla dzieci i dorosłych. Minimalny wiek prowadzącego to 8 lat. Dzieci młodsze niż 8 lat mogą korzystać z toru tylko z osobą dorosłą.
Rynna saneczkowa jest jedną z najdłuższych torów saneczkowych w Polsce.
Wózki zjeżdżają z maksymalną prędkością 35 km/h. Saneczki posiadają hamulec.
serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach terenowych, które są doskonałą okazją aby poznać skały i minerały w miejscu ich występowania. Wyposażony w specjalistyczny sprzęt ruszycie Państwo na szlak z geologiem, aby znaleźć skarby ukryte w górach. A to wszystko pod skrzydłami wybitnej Pani Geolog Roksany Knapik, która ma wielkie serce do dzieci, niesamowitą wiedzę i niezwykły talent do dzielenia się nią. Dzieci z całą pewnością będą zachwycone.
to nic innego jak muzeum PRLu. Niesamowite miejsce, które musisz zobaczyć. Muzeum sentymentów powstało w słynnej niegdyś na całym świecie fabryce dywanów w Kowarach. Ich ekspozycja liczy aż 400 m kwadratowych. Jak możesz przeczytać na ich stronie- „ Zostało urządzone tak, że łezka w oku zakręci się nawet największym twardzielom”. Dojdziesz tam od nas spacerkiem, który zajmie Ci maksymalnie 20 minut.
Na hasło Leśniczówka pod Śnieżką otrzymasz rabat 10 %.
to największy plac zabaw w okolicy, który znajduje się zaledwie 20 minut spacerkiem od Leśniczówki. Każde dziecko będzie zachwycone mnóstwem najróżniejszych dmuchańców, ścianą wspinaczkową czy 70metrową zjeżdżalnią wodną .
Na hasło: „Leśniczówka pod Śnieżką’’ otrzymacie Państwo 10% rabat na wejście do Pałacowej Bawialni oraz do Parku Miniatur Dolnego Śląska!
jest symbolem zarówno Karpacza jak i Karkonoszy. Jest najwyższym szczytem (1602 m n.p.m.) Karkonoszy i całych Sudetów. Co roku turyści z całej Europy wybierają ją jako cel swojej górskiej podróży. Z chęcią podpowiemy Ci jak zdobyć ten szczyt tak, aby zobaczyć po drodze wszystkie najpiękniejsze widoki.
555m. n.p.m.- to najbliżej położony punkt widokowy, z którego rozciąga się piękny widok na Panoramę Karkonoszy oraz Kotlinę Jeleniogórską. Leśniczówka znajduje się na zboczu tej góry. Na szczycie jest ławeczka, gdzie można odpocząć bądź urządzić sobie piknik. Spacer na nią i powrót do Leśniczówki zajmie Ci zaledwie 40-50 minut.
Skalnik jest najwyższym szczytem Rudaw Janowickich. Niewielkich, acz szalenie uroczych gór, zlokalizowanych na przedmurzu Karkonoszy. Skalnik znajduje się na liście Korony Gór Polski. Skalnik może pochwalić się aż dwoma wierzchołkami. Ten wyższy skrywa się w leśnej gęstwinie (musisz tam dotrzeć jeśli zależy Ci na pieczątce), Za to drugi, południowo-zachodni, czyli Ostra Mała, oferuje jedną z piękniejszych sudeckich panoram.
Wychodząc z Leśniczówki dotrzesz tam w 2 i pół godziny.
wyjątkowe miejsce, do którego przez 113 dni w roku nie dociera Słońce. Jest to nieistniejąca już osada założona na wysokości ok. 850 m n.p.m. nad potokiem Malina. Stworzyli ją mieszkańcy Kowar i okolic, którzy szukali schronienia aby chronić swoje życie i dobytek w okresie wojny trzydziestoletniej. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy zadbali o to, aby pamięć o tym miejscu nie umarła. Wybudowano wiatę wypoczynkową, ustawiono tablicę informacyjną oraz oznaczono miejsca, w których znajdowały się budynki. Można tam dojść malowniczym szlakiem, wzdłuż potoku. Jest to idealne miejsce na rodzinny spacer. Miłośnicy nording walking również będą zachwyceni, a górscy biegacze śmiało mogą tam spróbować swoich sił. Można tam dojść z Kowar, trasa zajmie około 2,5 godziny.
to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez naszych Gości. Powstało w 1902 roku na terenie ówczesnej kopalni łupków pirytonośnych w okolicach Wielkiej Kopy. Są to malowniczo położone cztery jeziorka: Żółte Jeziorko, Purpurowe Jeziorko, Błękitne Jeziorko oraz Zielone Jeziorko. Nazwy jeziorek wzięły się od koloru wody. Specyficzne właściwości związków chemicznych występujących w skałach i glebie wpływają na jej barwę. Po drodze, przy Błękitnym Jeziorku można zrobić sobie piknik. Trasa jest bardzo przyjemna i łagodna. Udając się do Kolorowych Jeziorek, koniecznie odwiedź Browar Miedzianka.